Spoločnosť CURELNaša spoločnosť CUREL má za sebou už vyše dvadsaťročnú históriu. Založená bola v roku 1991 a do roku 2002 v nej mala svoj podiel aj holandská spoločnosť. Pôvodný názov bol ZUREL a až v roku 2002, keď holandský partner odpredal svoj podiel slovenskému spoluvlastníkovi, vznikla čisto slovenská firma pod názvom CUREL spol. s r.o. Z pôvodného záhradníctva sa postupnými zmenami a rekonštrukciami vybudoval moderný veľkoobchod s rozlohou 2000 m predajnej plochy. Neskôr sme rozšírili pôsobnosť aj na oblasť východného Slovenska a v Košiciach otvorili pobočku našej spoločnosti.

V súčasnosti je CUREL najväčším dovozcom rezaných a črepníkových kvetov a rastlín na Slovensku. Okrem toho nájdete u nás na ploche 800 m 2 bohatý sortiment aranžérskeho spotrebného materiálu a dekoratívnych predmetov. Firma disponuje vlastnou kamiónovou dopravou, ktorá je špeciálne prispôsobená na prevoz kvetov. Ročne prepraví 230 kamiónov živých kvetov a rastlín. Bratislavská predajňa je k dispozícii svojim zákaznikom 7 dní v týždni a Košická 6 dní v týždni.

Filozofiou našej spoločnosti je byť čo najbližšie k našim zákazníkom, ponúkať čo najkvalitnejší sortiment a služby, a získať si tým ich dôveru. Preto sa CUREL snaží neustále sledovať nové trendy zo sveta kvetov a získavať všetky dostupné informácie. Manažéri podnikajú pravidelné zahraničné cesty a osobne vyberajú sortiment kvetov a rastlín. Zúčastňujú sa svetových obchodných výstav a navštevujú kvetinové farmy, kde získavajú nové informácie a potrebné kontakty na rozšírenie spolupráce. Neoddeliteľnou tradíciou sa stali pravidelné floristické show počas roka, ktoré sú tématicky zamerané. Ich cieľom nie je len poskytnúť odborné znalosti a nové trendy z tejto oblasti, ale aj ponúknuť priestor ľuďom, pre ktorých je svet kvetov ich každodenným životom.


25 výročie založenia firmy